Meiji Kinoko Takenoko Matcha (8 packs)
Quote by carton QTY
Add to wishlist
Share
SKU
4902777219615
CategoriesChocolate & Sweets, Snacks
-
[A two-flavor assortment featuring “Kinoko no Yama” with Uji Matcha flavor and “Takenoko no Sato” with Nishio Matcha flavor.]
| Weight | 2200 g |
|---|---|
| Dimensions | 462 × 510 × 217 mm |
| Units per Carton | 18 |
| Shelf Life | 275 Days |
| Product Net Weight (g) | 106 g |
| Product Gross Weight (g) | |
| Carton Net Weight | |
| Storage | Store in a cool, dry place, avoid direct sunlight (Store below 28C) |
| Remarks | EXW Price |
| brand | Takenoko no Sato |
| Country of Origin | JAPAN |





